Modri uzvratili Bečanima

Dinamo u lovu na europsko proljeće pobijedio Rapid

04.11.2021.

U četvrtom kolu grupne faze Europske lige hrvatski prvak Dinamo svladao je bečki Rapid rezultatom 3:1.

Nakon poraza u Beču prije dva tjedna, Dinamo je ponovno odmjerio snage s Rapidom, a na Maksimiru je osvojio tri vrijedna boda u borbi za još jedno europsko proljeće.

Gosti iz Austrije poveli su već u osmoj minuti preko Knasmullnera, no ubrzo je uzvratio Petković, da bi Andrić prije odlaska na odmor nastavio Dinamov preokret pogotkom za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Šutalo desetak minuta prije kraja utakmice te Dinamo na tablici Skupine H drži drugo mjesto sa šest osvojenih bodova. Vodeći West Ham Nikole Vlašića ima deset, trećeplasirani Genk četiri, a Rapid tri boda.

U sljedećem kolu Dinamo dočekuje Genk, a eventualna pobjeda osigurat će mu plasman u nastavak natjecanja.