Sedmica na Malti

Sjajni Vatreni pretposljednji ispit položili sa stilom

11.11.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija u devetom je kolu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar pobijedila na gostovanju kod Malte rezultatom 7:1.

MALTA - HRVATSKA 1:7 (1:4)
Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H.
Nacionalni stadion, Ta' Qali.

Sudac: D. Aytekin (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Perišić (6'), 0:2 - Ćaleta-Car (22'), 1:2 - Brozović (31' - ag), 1:3 - Pašalić (39'), 1:4 - Modrić (45+1'), 1:5 - Majer (47'), 1:6 - Kramarić (53'), 1:7 - Majer (64')

Žuti kartoni: Pepe (79')

Malta: Bonello, Pepe, Agius, Shaw (83' Micallef), Camenzuli, Teuma (62' Guillaumier), Kristensen (46' Pisani), Attard, Degabriele, Mbong (68' Dimech), Montebello (62' Satariano). Izbornik: D. Mangia.

Hrvatska: Grbić, Sosa, Gvardiol, Ćaleta-Car, Juranović, Brozović (46' Jakić), Modrić (54' Vlašić), Pašalić (62' Livaja), Perišić (54' Oršić), Majer, Kramarić (54' Petković). Izbornik: Z. Dalić.

Na ulasku u posljednji mjesec kvalifikacijskog ciklusa, Hrvatsku su od plasmana na svjetsku smotru dijelile dvije pobjede, a do prve su izabranici Zlatka Dalića stigli odličnim, raspucanim nastupom na Malti.

Već u šestoj minuti Kramarić je nesebično uposlio Perišića za vodstvo, a ubrzo je kapetan Modrić iz prekida pronašao Ćaleta-Cara, koji glavom povisuje na 2:0.

Autogol Brozovića nakon pola sata igre nije poremetio hrvatske planove: prije odlaska na odmor opet Kramarić poslužuje Pašalića za laganu završnicu za 3:1, da bi se u strijelce potom upisao i Modrić, na asistenciju Pašalića petom.

Na otvaranju drugog dijela svoj je prvijenac u reprezentativnom dresu upisao Majer, pospremivši odbijenu loptu u mrežu, a u 53. minuti Kramarić je iz daljine matirao malteškog vratara za 6:1. Za konačnih 7:1 pobrinuo se Majer svojim drugim pogotkom, u 64. minuti.

Rusija je u svom pretposljednjem nastupu svladala Cipar rezultatom 6:0, dok su Slovačka i Slovenija odigrale neriješenih 2:2. O prvom mjestu u skupini te izravnom plasmanu u Katar tako će odlučivati nedjeljni okršaj Hrvatske i Rusije u Splitu.