SuperSport Hrvatski nogometni kup

30.11.2021.

Nogometaši Gorice i Hajduka prvi su izborili plasman u ovosezonsko polufinale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Istra 1961 dva je puta vodila na gostovanju kod Gorice: nakon prvog pogotka Belje uzvratio je Dieye u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a nakon drugog pogotka Belje uzvratio je Lovrić u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

U produžecima nije bilo pogodaka pa su odlučivali jedanaesterci, pri čemu je Kotarski obranio pokušaje Iličića i Silve te osigurao Gorici mjesto u polufinalu.

Hajduk je kod Lokomotive poveo ranim pogotkom Krovinovića, a poravnanje je također stiglo u sudačkom dodatku prije odmora - strijelac je bio Pivarić s bijele točke.

Međutim, u nastavku su Splićani upisali uvjerljivu pobjedu. Završilo je 6:3, uz još dva pogotka Atanasova te po jedan LjubičićaLivaje i Sahitija, dok je za domaćine jedan pogodak dodao Dabro, uz autogol Eleza.

Preostale dvije utakmice četvrtfinala igraju se u srijedu, a polufinala su na rasporedu u ožujku sljedeće godine.