Prvi pogoci, prva pobjeda

30.11.2021.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija ubilježila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, svladavši gošće iz Moldove rezultatom 4:0.

HRVATSKA - MOLDOVA 4:0 (2:0)
Kvalifikacije za SP 2023., Skupina G.
Aldo Drosina, Pula.

Sutkinja: A. Saribekjan (Armenija)

Strijelci: 1:0 - Marković (6'), 2:0 - Landeka (35' - 11m), 3:0 - Lubina (65'), 4:0 - Jelenčić (75')

Žuti kartoni: Balog (15'), Topal (79')

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Balog (74' Spajić), Pranješ, Dulčić (74' Šabašov), Krznarić (54' Gegollaj), Domazet, Marković (46' Lubina), Landeka (85' Ivandić), Pezelj, Glibo. Izbornik: N. Gračan.

Moldova: Munteanu, Mardari (46' Burdeniuc), Mitul, Railean, Covali (87' Coceanovschi), Doiban, Colesnicenco, Topal, Cojuhari (73' Ciobanu), Colnic (46' Sivolobova), Tabur. Izbornik: E. Blanuta.

Nakon što su prije četiri dana protiv Litve (0:0) osvojile prvi bod u kvalifikacijskom ciklusu za svjetsku smotru, izabranice Nenada Gračana u utorak su protiv Moldove postigle prve pogotke i ubilježile prvu pobjedu.

Vodu je na hrvatski mlin usmjerila Marković nakon samo šest minuta igre, da bi kapetanica Landeka u 35. minuti realizirala kazneni udarac za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Na poluvremenu je umjesto Marković ušla Lubina, koja u 65. minuti povisila na 3:0, dok je četvrti, posljednji pogodak Hrvatske potpisala Jelenčić deset minuta poslije.

U preostale dvije današnje utakmice Skupine G Švicarska je u gostima pobijedila Litvu 7:0, dok je Italija u Rumunjskoj slavila 5:0. Kvalifikacije se nastavljaju u travnju 2022. godine, kada će Hrvatska gostovati kod Moldove te dočekati Rumunjsku.