točke

17.02.2022.
Sevilla svladala Dinamo, Rakitić strijelac s bijele točke
  • Weibo

Hrvatski prvak Dinamo gostovao je u četvrtak kod Seville u prvom susretu doigravanja za osminu finala Europske lige, a Andalužani su stekli dva pogotka prednosti.

U svom prvom europskom nastupu u 2022. godini, zagrebački Modri snage su odmjerili sa španjolskim prvoligašem Sevillom, u čijim je redovima cijelu utakmicu kao kapetan odigrao Ivan Rakitić.

Upravo je Rakitić u 13. minuti realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćina, a na 1:1 poravnao je Mislav Oršić u 41. minuti, nakon lijepog poteza u Sevillinom šesnaestercu.

Prije odlaska na odmor, Ocampos i Martial osigurali su Sevilli pobjedu 3:1. Uzvratna utakmica na rasporedu je sljedeći četvrtak, 24. veljače u Zagrebu.