Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

HNS

Novi izazovi

Video: Održana
redovna Skupština
Hrvatskog nogometnog
saveza

17.03.2022.
Video: Održana redovna Skupština Hrvatskog nogometnog saveza
foto: Drago Sopta/HNS
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • Instagram
 • Weibo
 • RSS

U zagrebačkom hotelu Sheraton održana je redovna sjednica Skupštine Hrvatskog nogometnog saveza, kojom je rukovodio predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

 

Predsjednik Kustić obratio se skupštinarima prigodnim govorom:

“Dragi članovi skupštine, dragi prijatelji, hvala vam na dolasku na današnju skupštinu, na kojoj je glavna tema izvještaj o radu za 2021. godinu, koja je bila sjajna za Hrvatski nogometni savez. No, vjerujem da će aktualna godina biti još uspješnija, još bolja i još bogatija vrhunskim sportskim i poslovnim rezultatima. Vjerujem da se svi slažemo kako je dogovor o prodaji TV prava povijesno važan iskorak za hrvatski nogomet i naše klubove. Zahvaljujem Hrvatskom Telekomu i Supersportu na povjerenju te sam uvjeren u vrlo uspješnu suradnju kroz koju ćemo komercijalno, marketinški i PR-ovski dodatno ojačati našu Prvu ligu i druga natjecanja. Dogovorenih 44 milijuna eura u četiri godine bit će izuzetno važan doprinos budžetima naših klubova te će osigurati daljnji razvoj nogometa u zemlji.", rekao je između ostalog Kustić.

Cijeli govor predsjednika HNS-a, Marijana Kustića, možete pročitati ovdje.

Predsjednik verifikacijske komisije, Dubravko Galović, podnio je izvještaj u kojem je ustanovljeno da su na sjednici prisutna 68 zastupnika, uz 11 odsutnih.

foto: Drago Sopta/HNS

Skupštinari su potom usvojili izvješće verifikacijske komisije, predloženi dnevni red te zapisnik s prošle sjednice.

Članovi Skupštine usvojili su završni račun za 2021. godinu, koji je predstavila voditeljica odjela financija i računovodstva, Ružica Bajrić. Ostvareni su prihodi od 286.510.776,64 kn te rashodi u iznosu od 260.107.490,26 kn, odnosno višak prihoda nad rashodima u iznosu od 26.403.286,38 kn. Najveći prihodi ostvareni su od djelatnosti i to: prihodi od sudjelovanja A reprezentacije na Europskom prvenstvu, prihodi od marketinga, TV prava, ulaznica i opreme. Najveći rashodi odnose se na aktivnosti saveza, odnosno organizaciju utakmica svih reprezentacija, na razvoj i unapređenje, nogometa, rashodi za zaposlene, amortizacija, donacije i ostali rashodi.

John Gašparac sumirao je glavne točke iz revizorskog izvještaja.

"Prema našem mišljenju, financijski izvještaji su fer prezentirali financijski položaj HNS-a i njegovu financijsku uspješnost, u skladu sa Zakonom", rekao je Gašparac.

Sjednicu Skupštine svojim su prisustvom uveličali glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora, Siniša Krajač, ravnatelj Uprave za sport u Ministarstvu turizma i sporta, Krešimir Šamija, Uefin menadžer za Hattrick program, Denis Bastari, odnosno počasni predsjednik HNS-a, Branko Mikša.

foto: Drago Sopta/HNS

 • HNS kažnjen s 50.000 švicarskih franaka

  07.12.2022.

  HNS kažnjen s 50.000 švicarskih franaka

  Disciplinska komisija Fife donijela je odluku o kazni Hrvatskom nogometnom savezu zbog ponašanja dijela navijača na utakmici FIFA Svjetskog prvenstva protiv Kanade. HNS je kažnjen s 50.000 švicarskih...

 • Održan 9. seminar sudaca osnovne razine

  07.12.2022.

  Održan 9. seminar sudaca osnovne razine

  U prostorijama odjela Komisije nogometnih sudaca Hrvatskog nogometnog saveza i na terenima NK-a Sesvete održan je 9. seminar sudaca osnovne razine.   Program seminara u cijelosti je provela...

 • HNS počeo provoditi redovite antidoping radionice

  07.12.2022.

  HNS počeo provoditi redovite antidoping radionice

  Hrvatski nogometni savez počeo je, u suradnji sa službom za antidoping Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, provoditi redovite antidoping radionice, kao jedan segment Uefinog HatTrick programa.  ...

 • Novčana kazna za Brunu Marića

  02.12.2022.

  Novčana kazna za Brunu Marića

  Disciplinska komisija HNS-a izrekla je kaznu za Brunu Marića zbog komentara nakon utakmice između NK Slaven Belupo i HNK Hajduk. Disciplinska komisija HNS-a kaznila je predsjednika Komisije...

Učitaj više

Prethodna utakmica

Japan - Hrvatska 1:1

05.12.2022.