Odluka u lipnju

29.03.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ugostila je u utorak u Varaždinu Finsku te ubilježila svoj prvi kvalifikacijski poraz u borbi za Europsko prvenstvo 2023.

U-21: HRVATSKA - FINSKA 2:3 (0:3)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina A.
Gradski stadion, Varaždin.

Sudac: A. Farkas (Mađarska)

Strijelci: 0:1 - Skytta (11'), 0:2 - Skytta (29'), 0:3 - Ablade (45+3'), 1:3 - J. Šutalo (71'), 2:3 - Fruk (87')

Žuti kartoni: Šimić (32'), Franjić (56'), J. Šutalo (66'), Vidović (72'), Skytta (89'), Marhiev (90+1')

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, J. Šutalo, Vušković, Stanišić (46' Pršir), Franjić, Palaversa (80' Fruk), Sučić (63' Beljo), Marin (46' Biuk), Baturina (64' Vidović), Šimić. Izbornik: I. Bišćan.

Finska: Sinisalo, Tauriainen, Koski, Tihi, Hamalainen, Skytta, Marhiev, Suhonen, Antman, Hakans (90+3' Vidjeskog), Ablade (46' Mommo, 90' Vaananen). Izbornik: J. Malinen.

Nakon remija s Austrijancima u petak, izabranici Igora Bišćana dočekali su u Varaždinu i Fince, no niti ovoga puta nisu mogli do pobjede. Štoviše, gosti su uzeli sva tri boda.

Već u uvodnoj fazi Skytta je kaznio pogrešku Kotarskog, a u 29. minuti postigao je svoj drugi pogodak na povratnu loptu Hakansa. U posljednjoj akciji prvog dijela Ablade je zaključio akciju za 3:0, nakon nove izgubljene lopte hrvatske obrane.

U potrazi za povratkom u susret u drugom poluvremenu Šimiću je finski vratar Sinisalo obranio kazneni udarac, no potom je Josip Šutalo uspio glavom smanjiti na 3:1.

U samoj završnici, Fruk je sedam minuta po svom ulasku u igru udarcem s ruba šesnaesterca ispisao na semaforu 3:2, no novih promjena više nije bilo.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine Austrija je pobijedila Norvešku 2:1. Hrvatska, još uvijek vodeća momčad u skupini, kvalifikacije će zaključiti u lipnju, gostovanjima kod Norveške i Estonije.