Kvalifikacije za SP

12.04.2022.

Hrvatska ženska reprezentacija tijesno je poražena od Rumunjske u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, odigranoj u Velikoj Gorici.

Izabranice Nenada Gračana upisale su minimalan poraz uslijed pogotka Erike Gered, koja je već u četvrtoj minuti kaznila dekoncentraciju hrvatskih igračica i odmjerenim udarcem zatresla mrežu. Taj se pogodak pokazao odlučujućim, iako je Hrvatska u 44. minuti imala veliku priliku za izjednačenje, ali je udarac Ive Landeka završio iznad grede.

U nastavku utakmice Rumunjke su uspjele spriječiti sve pokušaje hrvatskih igračica, koje su pokazale iznimno htijenje, ali se rezultat do kraja susreta više nije mijenjao. Najbliže pogotku bila je Jelenčić u trećoj minuti sudačke nadoknade, ali lopta je, poslije njezina udarca, završila pored desne vratnice.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 0:1

VELIKA GORICA Gradski stadion. Sutkinja: Cheryl Foster (Wales). Strijelac: 0:1 Gered (4’). Žuti kartoni: Lubina, Jelenčić, A.M. Marković (Hrvatska), Ficzay (Rumunjska).

HRVATSKA: Bačić, Balog, Domazet, Pranješ (88’ Kunštek), Dulčić, Lubina (71’ K. Marković), Landeka, Jelenčić, A.M. Marković, Ljuština (78’ Spajić), Glibo (71’ Slipčević).

Poredak, skupina G: Italija 21, Švicarska 19, Rumunjska 13, Hrvatska 7, Litva 4, Moldova 0.