Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Reprezentacija > Muška > U-15

Nastavak tradicije

Četvrto izdanje
Međunarodnog turnira
“Vlatko Marković”

10.05.2022.
Četvrto izdanje Međunarodnog turnira “Vlatko Marković”
foto: Drago Sopta/HNS
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • Weibo
  • RSS

Hrvatski nogometni savez organizator je četvrtog po redu međunarodnog turnira “Vlatko Marković” za nogometaše do 15 godina, domaćin kojemu će, uz sudjelovanje osam reprezentacija, od 11. do 15. svibnja biti Sveti Martin na Muri, Ludbreg, Čakovec i Varaždin.

 

U skupini A igrat će Hrvatska, Republika Irska, Uzbekistan i Crna Gora, a u skupini B Wales, Bosna i Hercegovina, Bugarska i Sjeverna Makedonija.

Na popisu izbornika Sergeja Milivojevića za ovu akciju našli su se: Antonio Rajić (Dinamo), Noa Mikić (Dinamo), Duje Milišić (Hajduk), Tomas Baković (Dinamo), Marko Zebić (Dinamo), Ljubo Puljić (Osijek), Bruno Durdov (Hajduk), Andro Sokač (Slaven Belupo), Duje Matić (Adriatic), Petar Pfeifer (Lokomotiva), Nikolas Šimić (Dinamo), Ivan Bosančić (Hajduk), Roko Pavlović (Lokomotiva), Roko Čular (Hajduk), Andrija Tomić (Osijek), Stipe Šimurina (Rijeka), Petar Perko (Solin), Lovro Chelfi (Dinamo), Mislav Ćutuk (Dinamo), Ivano Ora (Hajduk), Ante Grgić (Osijek), Rafael Markulin (Rudeš), Teo Kolar (Slaven Belupo).

Turnir je organiziran uz potporu Fifinog Forward 2.0 programa, a nosi ime jednog od istaknutijih ljudi u modernoj povijesti hrvatskog nogometa - bivšeg igrača, trenera, izbornika, nogometnog djelatnika i počasnog predsjednika HNS-a, Vlatka Markovića, koji je kao predsjednik vodio Hrvatski nogometni savez u razdoblju od 1998. do 2012. godine, a u dobra spominjanja otišao 23. rujna 2013. godine.

“Vrlo je važno njegovati tradiciju ovog turnira u čast Vlatka Markovića, čovjeka koji je ostavio neizbrisiv trag u hrvatskom nogometu i veliku važnost pridavao razvoju mladih igrača. Naša je obaveza organizirati ovakav turnir, ukazujući na značaj ulaganja u mlade i njihov napredak", rekao je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, Marijan Kustić.

RASPORED

11. svibnja

10.15: Wales - Bugarska (Sv. Martin na Muri)

12.00: R. Irska - Crna Gora (Ludbreg)

15.30: BiH - S. Makedonija (Čakovec)

17.15: Hrvatska - Uzbekistan (Varaždin)

12. svibnja

10.15: S. Makedonija - Wales (Sv. Martin na Muri)

12.00: Crna Gora - Hrvatska (Varaždin)

15.30: Bugarska - BiH (Čakovec)

17.15: Uzbekistan - R. Irska (Ludbreg)

13. svibnja

10.15: Wales - BiH (Sv. Martin na Muri)

12.00: Hrvatska - R. Irska (Varaždin)

15.30: Bugarska - S. Makedonija (Čakovec)

17.15: Uzbekistan - Crna Gora (Ludbreg)

15. svibnja

09.15: Utakmica za 7. mjesto (Sv. Martin na Muri)

11.00: Utakmica za 5. mjesto (Ludbreg)

12.45: Utakmica za 3. mjesto (Čakovec)

17.15: Finale (Varaždin)

Učitaj više