Preostaje zadnje kolo

03.06.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela pobjedom u Drammenu osigurati plasman na EP: tri je boda uzela Norveška te ima sve u svojim rukama.

U-21: NORVEŠKA - HRVATSKA 3:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina A.
Stadion Marielyst, Drammen.

Sudac: D. Munro (Škotska)

Strijelci: 0:1 - Sučić (5'), 1:1 - Botheim (37'), 1:2 - Šimić (79'), 2:2 - Daland (90+1'), 3:2 - Larsen (90+5')

Žuti kartoni: Soldo (14'), Arnstad (49'), Marin (83'), Ceide (90+6')

Norveška: Klaesson, Hjelde (81' Sahraoui), Heggheim (78' Kolskogen), Daland, Sebulonsen, Ceide, Hove, Arnstad, Vetlesen (81' Christensen), Botheim (81' Evjen), Larsen. Izbornik: L. G. Smerud.

Hrvatska: Kotarski, Stanišić (46' Hodža), Šutalo, Soldo, Čolina, Kačavenda, Vušković, Krizmanić, Sučić (88' Smolčić), Matanović (61' Marin), Šimić. Izbornik: I. Bišćan.

Izabranici Igora Bišćana, nakon odličnog starta u kvalifikacije te nedavnog kiksa protiv Finske došli su u Norvešku u prilici da pobjedom osiguraju mjesto na Europskom prvenstvu, no domaćin je naposljetku osvojio sva tri boda.

Hrvatska je u Drammenu rano povela, već u petoj minuti pogotkom Sučića iskosa na asistenciju Kačavende, a za poravnanje na 1:1 pobrinuo se Botheim desetak minuta prije odlaska na odmor.

Mladi Vatreni nadomak su cilja stigli u 79. minuti, kada je Sučić upisao asistenciju, a pogodak za 2:1 potpisao je Šimić.

Međutim, Norveška je u sudačkoj nadoknadi postigla dva pogotka - precizni su bili Daland nakon udarca iz kuta te nečuvani Larsen na drugoj vratnici - te proslavila vrijednu pobjedu 3:2.

Hrvatska, koja ima bod više od drugoplasirane Norveške, gostovat će 8. lipnja kod posljednjeplasirane Estonije, no Norveškoj su preostale još dvije utakmice - 10. lipnja kod Finske i 14. lipnja kod kuće protiv Azerbajdžana. U slučaju obje pobjede Norveška će prvim mjestom osigurati izravni plasman na Europsko prvenstvo.