Odradili svoj dio posla

08.06.2022.

U svom posljednjem nastupu u kvalifikacijskoj Skupini A za odlazak na Europsko prvenstvo mlada hrvatska reprezentacija visoko je porazila domaćina Estoniju.

U-21: ESTONIJA - HRVATSKA 0:4 (0:3)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina A.
Stadion Parnu Rannastaadion, Parnu.

Sudac: A. Galtahčjan (Armenija)

Strijelci: 0:1 - Vidović (7'), 0:2 - Vušković (14'), 0:3 - Marin (41'), 0:4 - Fruk (55')

Žuti kartoni: Čolina (64'), Šarnin (79')

Estonija: Kivila, Schjonning-Larsen (66' Šarnin), Liit (66' Laur), Pelt, Allast, Hussar, Jarviste, Valja (61' Petrunin), Saarma (53' Kuraksin), Grauberg Lepik (61' Soomre), Lipp. Izbornik: R. Kožuhovski.

Hrvatska: Kotarski, Čolina, Soldo, Vušković, Krizmanić, Hodža (77' Pršir), Kačavenda (65' Baturina), Fruk, Marin (65' Stojković), Vidović, Šimić (72' Beljo). Izbornik: I. Bišćan.

Mladi Vatreni pobjedom su zaključili svoj nastup u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na europsku smotru te konačni rasplet čekaju na prvoj poziciji, s 22 osvojena boda iz deset utakmica.

U srijedu su u Estoniji rano poveli - već u sedmoj minuti pogodio je Vidović - a samo sedam minuta poslije Vušković je glavom povisio na 2:0.

Nedugo prije odlaska na odmor Marin je postigao treći hrvatski pogodak na proigravanje Kačavende, a Fruk je posao dovršio početkom drugog poluvremena.

U Skupini A preostale su još dvije utakmice, u kojima će se 10. lipnja sastati Finska i Norveška, te 14. lipnja Norveška i Azerbajdžan.