U Danskoj odlučivali jedanaesterci

Hrvatska U-21 izborila mjesto na Europskom prvenstvu!

27.09.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zaigrat će na europskoj smotri najboljih iduće godine, nakon dramatičnog raspleta uzvratne utakmice doigravanja protiv Danske.

U-21: DANSKA - HRVATSKA 4:5 - 11m (2:1, 2:0)
Doigravanje za EP U-21, uzvratna utakmica.
Stadion Vejle, Vejle.

Sudac: S. Gishamer (Austrija)

Strijelci: 1:0 - O'Riley (10'), 2:0 - Frendrup (19'), 2:1 - Matanović (84')

Jedanaesterci: Dyhr - 1:0, Vušković - 1:1, Gronbaek - 2:1, Fruk - 2:2, Jorgensen - 3:2, Soldo - 3:3, Kristensen - Kotarski brani, Matanović - vratnica, Madsen - 4:3, Sučić - 4:4, Ross - Kotarski brani, Pašalić - 4:5

Žuti kartoni: Franjić (45'), Biuk (70'), Šimić (86'), Hodža (90'), Daramy (90'), Čolina (90+1'), Kvistgaarden (110')

Danska: Hermansen, Kristiansen, Ross, Kristensen, Carstensen, Kjaergaard (93' Madsen), Frendrup (106' Jorgensen), O'Riley (65' Bidstrup), Daramy, Isaksen (80' Gronbaek), Tengstedt (65' Kvistgaarden, 120' Dyhr). Izbornik: J. Sorensen.

Hrvatska: Kotarski, Čolina, Soldo, Vušković, Hodža, Franjić (79' Šimić), Pršir (56' Fruk), Sučić, Vidović (79' Pašalić), Šego (56' Biuk), Beljo (65' Matanović). Izbornik: I. Bišćan.

Nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici doigravanja, odigranoj u Puli, izabranici Igora Bišćana ponovno su se sastali s čvrstom Danskom u utorak u Vejleu, a domaćin je odlično otvorio susret.

Već u desetoj minuti O'Riley pogađa glavom za vodstvom, da bi samo devet minuta poslije Frendrup iz daljine poslao loptu u mrežu za 2:0 na semaforu.

Tu je prednost Danska čuvala sve do 84. minute, kada hrvatski džokeri s klupe kreiraju akciju za produžetke - Biuk je ubacio, a Šimić spustio loptu za strijelca Matanovića.

U produžecima je Hrvatska imala nekoliko izglednih prigoda, no odlučivali su jedanaesterci, pri čemu je Kotarski uspio zaustaviti pokušaje Kristensena i Rossa, da bi Pašalić u šestoj seriji stavio "točku na i". Mladi Vatreni tako su izborili treće uzastopno Europsko prvenstvo!