Istria Youth Cup

Hrvatska U-16 reprezentacija na otvaranju pobijedila Ferencvaros

04.10.2022.

Mlada hrvatska U-16 reprezentacija otvorila je nastup na međunarodnom prijateljskom turniru Istria Youth Cupu pobjedom protiv Ferencvarosa (2:1) u utakmici odigranoj u Medulinu.

Izabranici Roberta Jarnija osigurali su pobjedu pogocima dvostrukog strijelca Ivana Barića, koji je matirao protivničkog vratara u 34. i 64. minuti, pogotovo je bila upečatljiva akcija kod prvog pogotka. Jedini strijelac za Ferencvaros bio je Vamosi u 69. minuti.

Imala je Hrvatska priliku kod rezultata 2:0 steći još osjetniju prednost, ali Barić nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

Hrvatska je igrala u sastavu: Bosančić, Mikić, Milišić, Čular, Zebić, Puljić, Mičić, Pfeifer, Matić, Barić, Durdov (Kolar, Šimić, Subotić, Tomić, Šimurina, Marić, Sokač, Ćutuk, Chelfi, Markulin).

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u srijedu, 5. listopada, protiv Basela, također u Medulinu od 15.30 sati.