Kvalifikacije za Euro U-17

Hrvatska u Poreču svladala Albaniju

23.10.2022.

Mlada hrvatska U-17 reprezentacija pobijedila je Albaniju (1:0) u drugom nastupu u kvalifikacijskom kolu za Europsko prvenstvo iduće godine u Mađarskoj.

Izabranici Roberta Jarnija su poslije uvodnog poraza od Walesa (0:2) u susretu protiv Albanije zaigrali puno bolje i ostvarili pobjedu koja ih drži u igri za plasman u elitno kvalifikacijsko kolo koje će izboriti dvije prvoplasirane momčadi.

Naime, u drugoj utakmici drugog kola Švedska i Wales u Novigradu su remizirali (3:3) pa uoči odlučujućeg nastupa u srijedu Hrvatska u slučaju pobjede ima zajamčen prolaz.

Pobjedonosni pogodak za Hrvatsku postigao je Filip Živković u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena snažnim udarcem ljevicom iskosa s desne strane.

Utakmicu u Poreču pratili su glavni instruktor HNS-a Petar Krpan, voditelj Odjela za međunarodne poslove Josip Tomaško i predsjednikov savjetnik Zorislav Srebrić.

HRVATSKA - ALBANIJA 1:0

POREČ SRC Veli Jože. Gledatelja: 100. Sudac: Rauf Jabarov (Azerbajdžan). Strijelac: 1:0 Živković (90’). Žuti kartoni: Selmani, Dashi (Albanija).

HRVATSKA: Hlapčić - Sopić, Vušković, Bikić (80’ Fridl), Sušak - Skoko (66’ Ćalušić), Ivković, Baković (80’ Kujundžić) - Živković, Žeravica (66’ Rimac), Majić (90’ Baždarić).

ALBANIJA: Dervishi - Bastari (65’ Avdullari), Bakiu, Kurti, Damini - Selmani, Jaku, Belloj (65’ Dashi) - Bode (46’ Duro), Sulejmani (84’ Metaj), Kashari (46’ Vranici).

Poredak: Wales 4, Hrvatska 3, Albanija 3, Švedska 1.