Generalna proba za SP

Kramarić donio pobjedu protiv Saudijske Arabije

16.11.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija u Rijadu je odigrala posljednju pripremnu utakmicu za Svjetsko prvenstvo u Katarua, a domaćina je svladala pogotkom u 82. minuti.

SAUDIJSKA ARABIJA - HRVATSKA 0:1 (0:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Prince Faisal Bin Fahd, Rijad.

Sudac: A. Makhadmeh (Jordan)

Strijelci: 0:1 - Kramarić (82')

Žuti kartoni: -

Saudijska Arabija: Al Owais, Al Shahrani, Al Boleahi (46' Tambakti), Al Amri, Abdulhamid, Al Malki (79' Al Hassan), Kanno (80' N. Al Dawsari), S. Al Dawsari, Al Faraj (68' Al Abed), Al Buraikan (80' Bahebri), Al Shehri (61' Asiri). Izbornik: H. Renard.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Erlić, Lovren (58' Vida), Stanišić, Brozović (65' Modrić), Sučić (46' Kovačić), Majer, Pašalić (65' Perišić), Vlašić (46' Oršić), Petković (58' Kramarić). Izbornik: Z. Dalić.

Prije odlaska u Katar, Vatreni su gostovali kod Saudijske Arabije, a izbornik Zlatko Dalić iskoristio je prigodu te nastupe osigurao prvenstveno igračima kojima je nedostajalo minutaže prije svjetske smotre.

Tijekom cijelog dvoboja, obje su momčadi rijetko stvarale prave prigode za pogodak, Livaković je u nekoliko navrata dobro intervenirao, a u 72. minuti Kanno je pogodio okvir vrata.

Ulaskom u igru u drugom poluvremenu, branič Domagoj Vida upisao je jubilarni reprezentativni nastup i pridružio se hrvatskom Klubu 100. Čestitamo! Debitirao je 23. svibnja 2010. godine u prijateljskoj utakmici protiv Walesa.

Hrvatska je u posljednjih dvadesetak minuta tri puta zatresla mrežu, no Kramariću i Perišiću dosuđena su zaleđa, dok u 82. minuti nije bilo spasa za domaćina: Modrić je asistirao, a Kramarić pronašao put između saudijskih braniča i pogodio za konačnih 1:0.

Vatreni u Dohu lete u petak, a prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igraju u srijedu, 23. studenoga protiv Maroka.