Prvi bundesligaški pogodak

Prvijenac Belje poveo Augsburg prema pobjedi

04.03.2023.

Mladi hrvatski napadač Dion Drena Beljo postigao je svoj prvi pogodak u elitnom razredu njemačkog nogometa, u pobjedi svog Augsburga nad Werderom.

Augsburg je pobijedio Werder 2:1 u sklopu 23. bundesligaškog kola, a na prvi se pogodak čekalo samo šest minuta. Tada je odlučni Dion Drena Beljo primio dugu loptu, ušao u kazneni prostor i matirao gostujućeg vratara za vodstvo.

Potom je izjednačio Stage, a tri je boda Augsburgu osigurao Maier na početku drugog poluvremena. Beljo je igrao do 74. minute, a David Čolina nije konkurirao za susret.

Beljo je ove zime preselio u Augsburg iz Osijeka te mu je ovo bio prvi pogodak u njemačkom prvenstvu, u sedmom nastupu, nakon što je u Hrvatskoj tresao mreže i u dresu Istre 1961.