Sjajan uspjeh

Juniori Hajduka u polufinalu Lige prvaka mladih

15.03.2023.

Juniori Hajduka plasirali su se u polufinale nogometne Lige prvaka mladih nakon što su u četvrtfinalu bili uspješniji od dortmundske Borussije, svladavši ih na Signal Iduna Parku 10:9 poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Junak Hajduka postao je vratar Borna Buljan koji je u devetoj seriji raspucavanja s bijele točke zaustavio udarac Filippa Manea, da bi potom Ante Kavelj bio precizan te odveo Splićane među četiri najbolje momčadi. Do te devete serije svih 16 izvođača, po osam sa svake strane, bili su izuzetno precizni.

U osnovnom dijelu igre susret je okončan remijem (1:1), Hajduk je poveo u 71. minuti golom Mate Antunovića, no samo pet minuta potom Julian Rijkhoff je izjednačio iz kaznenog udarca.

Hajduk će u polufinalu 21. travnja igrati protiv Milana, dok drugi polufinalni par čine AZ Alkmaar i Sporting iz Lisabona. Oba polufinala igrat će se u Nyonu, kao i finale koji je na programu 24. travnja.