Elitno kvalifikacijsko kolo

Hrvatska remizirala sa Švedskom

26.03.2023.

Mlada hrvatska U-19 reprezentacija remizirala je sa Švedskom (1:1) u drugoj utakmici skupine 4 elitnog kvalifikacijskog kola za plasman na Europsko prvenstvo ove godine na Malti.

Izabranici Josipa Šimunića poveli su već u četvrtoj minuti zahvaljujući pogotku Mate Antunovića, ali Šveđani su uspjeli izjednačiti u 31. minuti uslijed pogotka Swedberga.

Posljednju utakmicu Hrvatska igra 28. ožujka protiv Portugala.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 1:1

VIZELA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Evangelos Manouchos (Grčka). Pomoćnici: Nikolaidis (Grčka) i Dias (Portugal). Strijelci: 1:0 Antunović (4’), 1:1 Swedberg (31’). Žuti kartoni: Lukanić, Capan, Katinić (Hrvatska), Rouhi, Bjorklund, Karlsson (Švedska).

HRVATSKA: Sajko, Đolonga, Katinić, Živković, Bukvić, Lukanić (83’ Topić), Capan, Krivak (62’ Babić), Šotiček (62’ Brajković), Antunović (70’ Gajzler), Rukavina.

ŠVEDSKA: Picornell, Karlsson, Amoran, Nissen, Rouhi, Kanga (68’ Odefalk), Bjorklund, Swedberg, Madjed, Omorowa (46’ Gül), Ahmed.