Uz sjajan pogodak Baturine

Mladi Vatreni pobijedili Engleze u posljednjoj provjeri za EP

28.03.2023.

U londonskom domu Fulhama, na stadionu Craven Cottage, mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je prijateljsku pobjedu protiv domaće Engleske.

U-21: ENGLESKA - HRVATSKA 1:2 (0:1)
Prijateljska utakmica.
Craven Cottage, London.

Sudac: K. Jakubik (Poljska)

Strijelci: 0:1 - Baturina (34'), 0:2 - Beljo (53' - 11m), 1:2 - Gibbs-White (87' - 11m)

Žuti kartoni: Lewis (33'), Frigan (64'), Pršir (83'), Johnson (90+5')

Engleska: Trafford (46' Griffiths), Thomas (62' Aarons), Wood, Johnson, Lewis (62' Spence), Doyle (67' Elliott), Garner, Ramsey (62' Gibbs-White), Madueke (62' Smith Rowe), Jones (80' McAtee), Palmer (80' Gomes). Izbornik: L. Carsley.

Hrvatska: Kotarski, Jureškin (70' Hodža), Smolčić (69' Jelenić), Soldo, Čolina (80' Jurčec), Pršir, Baturina (81' Palaversa), Kačavenda (70' Perković), Vidović (62' Marin), Frigan, Beljo (81' Beljo). Izbornik: I. Bišćan.

Hrvatska U-21 prošlog je tjedna u Varaždinu odigrala neriješenih 0:0 s Izraelom, a posljednju je provjeru prije lipanjskog Europskog prvenstva odradila protiv snažne Engleske u Londonu.

Bišćanove je izabranike u vodstvo doveo Baturina u 34. minuti, sjajno izvedenim slobodnim udarcem koji je odsjeo u gornjem kutu engleskih vrata.

Na 2:0 povisio je Beljo s bijele točke početkom nastavka, da bi u završnim minutama na isti način poraz Engleza ublažio Gibbs-White.

Na Europskom prvenstvu mlade Vatrene očekuju dvoboji s Ukrajinom, Španjolskom i domaćinom Rumunjskom.