Elitno kolo kvalifikacija za Euro WU-19

Hrvatska na otvaranju tijesno poražena od Norveške

05.04.2023.

Mlada hrvatska ženska U-19 reprezentacija tijesno je poražena od Norveške (1:2) u prvom nastupu u okviru elitnog kvalifikacijskog kola za plasman na Europsko prvenstvo u Belgiji.

Izabranice Božidara Miletića bile su nadomak remija protiv Norvežanki, ali domaće su igračice u završnici ipak uspjele doći do pobjede.

Norvežanke su povele u posljednjim trenucima prvog poluvremena iz jedanaesterca koji je realizirala Nilsen nakon što je Jakobašić lopta pogodila u ruku. Hrvatska je izjednačila rezultat zahvaljujući pogotku Tee Vračević u 59. minuti, ali je Sesay u 79. minuti donijela Norvežankama pobjedu.

Bila je hrvatska blizu izjednačenju, ali je Mikulica u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodila gredu.

U drugoj utakmici naše skupine A1 Njemačka je uvjerljivo svladala Republiku Irsku (5:0).

NORVEŠKA - HRVATSKA 2:1

JESSHEIM Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sutkinja: Ewa Augustin (Poljska). Pomoćne sutkinje: Bukarowicz (Poljska) i Dančenko (Bjelorusija). Strijelci: 1:0 Nilsen (45’-11m), 1:1 Vračević (59’), 2:1 Sesay (79’). Žuti kartoni: Krznarić, Vračević, Jakobašić (Hrvatska).

NORVEŠKA: Duffy, Iversen, Svendsen, Helgesen (46’ Olsen), Johansen, Høgevold (67’ Christensen), Jorde, Nilsen (71’ Brekken), Melgård (71’ Kywag), Tandberg, Røn (57’ Sesay).

HRVATSKA: Sabo, Barunović, Ivandić, Vračević, Živković (87’ Prskalo), Krznarić (83’ Novak), Jakobašić, Šaban, Mikulica, Blažević (67’ Petković), Iljkić.