Veličanstven uspjeh u Ženevi

Hajduk u finalu Uefine Lige mladeži!

21.04.2023.

Juniori splitskog prvoligaša ostvarili su povijesni uspjeh i plasirali se u ovosezonsko finale Uefine Lige mladeži, zahvaljujući polufinalnoj pobjedi nad Milanom.

Nakon odlične sezone u kojoj su između ostalih izbacili i Manchester City i Borussiju Dortmund, mladi nogometaši Hajduka stigli su u Švicarsku na završni turnir, a u polufinalu su snage odmjerili s talijanskim velikanom Milanom.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, da bi na početku drugog Vrcić zaključio Hajdukovu akciju za vodstvo. U 69. minuti Pukštas glavom povisuje na 2:0, a u 76. minuti Hrgović krade loptu i matira suparničkog vratara za 3:0.

Poraz Milana ublažio je Zeroli, a Hajduk će u ponedjeljak u 18:00 europski trofej tražiti protiv nizozemskog AZ Alkmaara, koji je u drugom polufinalu na jedanaesterce nadjačao Sporting iz Lisabona.