Ponovno Čutuk za pobjedu

Drugi nastup, druga pobjeda: Hrvatska U-16 bolja od Norveške

21.04.2023.

U drugom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Čakovcu i Kotoribi, Hrvatska U-16 pobijedila je vršnjake iz Norveške rezultatom 2:1.

Nakon uvodne pobjede nad Turskom, hrvatski reprezentativci do 16 godina snage su odmjerili s Norvežanima, koje su u Čakovcu svladali 2:1, a poveli su nakon samo tri minute igre.

Tada je Waldon postigao autogol, da bi izjednačenje Norveškoj osigurao Nordal u 27. minuti utakmice, nakon čega je Norveška zbog drugog žutog kartona ostala bez kapetana Prenta Eckboa. Pobjedu je izabranicima Roberta Jarnija, kao i protiv Turske, donio Čutuk, u 67. minuti dvoboja.

Hrvatska je igrala u sastavu Kolar, Mikić (46' Markulin), Kitin, Šimurina, Grgić (63' Radić), Šegović (46' Subotić), Dropulić (63' Čutuk), Čović (63' Šutalo), Pfeifer (46' Sokač), Marić (63' Mićić), Šimić (46' Pavlović).

U drugoj utakmici drugog kola Austrija je pobijedila Tursku 1:0, a Hrvatska u trećem kolu igra protiv Austrije, 24. travnja u Kotoribi (11:00).