Turnir “Vlatko Marković”

Hrvatska na otvaranju svladala Južnu Koreju

10.05.2023.

Mlada hrvatska U-15 reprezentacija otvorila je nastup na Međunarodnom turniru “Vlatko Marković” uvjerljivom pobjedom nad Južnom Korejom (5:0).

Izabranici Sretena Ćuka preduvjete pobjede stvorili su već na otvaranju susreta zahvaljujući pogocima Brune Mišure (6’), koji je iskoristio zakašnjelu reakciju protivničkoga vratara, stigao do lopte prije njega i vrškom kopačke sproveo je u nebranjenu mrežu te kapetana Roka Vojvodića (37’-11m), koji je bio siguran izvođač najstrože kazne nakon što je istu izborio Dražen Jaman.

U nastavku su uvjerljiv trijumf pogocima potpisali Šime Perko (63’) koji je neobranjivo zatresao desni donji kut korejskih vrata, Luka Petrović (69’) koji je iz blizine okončao lijepu akciju po desnoj strani, odnosno Petar Zvonimir Kostelac (78’) koji se lijepo snašao u gužvi pred protivničkim vratima.

Koreanci su u prvom poluvremenu bili vrlo opasni, ali jedinu izraženu priliku nisu iskoristili zahvaljujući sjajnom refleksu hrvatskog vratara Mateja Grahovca. Hrvatska je, s druge strane, na odmor mogla otići s još izraženijom prednošću, ali nije uspjela iskoristiti neke dobre situacije u protivničkom šesnaestercu.

Na utakmici u Kranjčevićevoj bila je i delegacija Hrvatskog nogometnog sastava koju su činili glavni instruktor Petar Krpan, bivši proslavljeni golgeter, a danas pomoćnik izbornika Vatrenih Mario Mandžukić, voditelj odjela međunarodnih poslova Josip Tomaško te viši predsjednikov savjetnik Zorislav Srebrić.

"Naravno da sam zadovoljan, tko ne bi bio zadovoljan pobjedom 5:0. Doduše, ne smije nas zavarati ovaj rezultat, Južna Koreja je, uz Japan, najkvalitetnija azijska nogometna sila. Igrali smo protiv vrlo motorične i dobro izbalansirane momčadi koja nam je parirala u većem dijelu utakmice. Međutim, zbog kvaliteta koje su pokazali naši igrači na vrijeme smo prelomili utakmicu pa je u nastavku sve izgledalo lagano", rekao je poslije utakmice izbornik Sreten Ćuk.

Rezultati 1. kola, skupina A: Hrvatska - Južna Koreja 5:0, Wales - Finska 2:5. Skupina B: Slovačka - Bosna i Hercegovina 0:1, Belgija - Crna Gora 3:0.

Hrvatska je igrala u sastavu: Grahovac, Beidenegl (68’ Bura), Bistre (52’ Smiljanić), N. Horvat (61’ Petrović), Jaman (70’ Bojadžija), Mišura (61’ Perko), Mohorovičić (52’ P. Horvat), Murica (70’ Jakirović), Pajsar (70’ Tomić), Radnić (70’ Kumar), Vojvodić (61’ Kostelac).