Slavlje u Budimpešti

Ivan Rakitić ponovno sa Sevillom osvojio Europsku ligu!

01.06.2023.

U finalu ovosezonske Europske lige Sevilla Ivana Rakitića pobijedila je Romu boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Momčad Seville nastavila je svoj nevjerojatan niz u finalima Kupa Uefe, odnosno Europske lige - u Budimpešti je protiv Rome odigrala sedmo finale, i po sedmi puta podigla pobjednički trofej.

Ivan Rakitić započeo je utakmicu u početnoj postavi svoje momčadi te je igrao do samog kraja, a nakon 1:1 u 120 minuta (Dybala 35' / Mancini 55' - ag) pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Vrijedi istaknuti i da je Rakitić u prvom poluvremenu jednim izvrsnim udarcem zatresao vratnicu.

Andalužani su realizirali sva svoja četiri pokušaja, pri čemu je Rakitić bio siguran izvođač u trećoj seriji. Sevillin vratar Bono obranio je pokušaj Mancinija, dok je Ibanez zatresao okvir vrata.

Rakitiću je to drugi naslov pobjednika Europske lige, nakon što je sa Sevillom slavio i 2014. godine.