Plasman u četvrtfinale Kupa

Premijerni pogodak Rebića za Fiorentinu

08.01.2014.

Fiorentina je u osmini finala Talijanskog kupa izbacila Chievo, a drugi je pogodak za domaćine postigao hrvatski napadač Ante Rebić.

Momčad Fiorentine osigurala je svoje mjesto u četvrtfinalu nacionalnog kupa slavljem nad Chievom 2:0, u susretu koji je odigran u srijedu navečer.

Domaćine je u vodstvo doveo Joaquin u 30. minuti dvoboja, a konačni je rezultat postavio Ante Rebić u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Mladi je hrvatski napadač glavom poslao loptu u mrežu, nakon Fiorentininog slobodnog udarca i pogođene prečke, a to mu je bio prvi pogodak u dresu talijanskog prvoligaša.

Rebić je utakmicu počeo u prvoj postavi, a u 64. minuti zamijenio ga je Ryder. Boje Chieva do 41. minute branio je Manuel Pamić.