Hrvatski kup

Rijeka u polufinalu, Dinamo korak do finala

12.03.2014.

Momčad Rijeke ušla je u polufinale Hrvatskog kupa kroz lutriju jedanaesteraca, a Dinamo prije polufinalnog uzvrata ima dva pogotka prednosti.

Rijeka je polufinale Hrvatskog kupa protiv Istre 1961 izborila na gostovanju u Osijeku, u koje je ušla s jednim pogotkom viška stečenim na svom terenu.

Osječani su, međutim, uspjeli uzvratiti i pobijediti identičnim rezultatom 1:0. Strijelac pogotka bio je Dugandžić u 55. minuti utakmice, kada je pospremio jednu odbijenu loptu iza Vargića.

Presudili su tako udarci s bijele točke, pri čemu su za domaćine neprecizni bili Škorić i Perošević, dok je za Rijeku jedini promašio Moises.

U prvoj utakmici polufinala, Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:0, a strijelci su u drugom poluvremenu bili Pamić iz slobodnog udarca te Brozović. Slaven Belupo susret je završio s desetoricom, bez isključenog Pranjića.

Prvi dvoboj Rijeke i Istre 1961 na rasporedu je idućeg tjedna, 19. ožujka, a uzvrati se igraju tjedan dana kasnije, 26. ožujka.