Nove polufinalne pobjede

Dinamo i Rijeka izborili finale Hrvatskog kupa

26.03.2014.

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa ove će sezone zaigrati Dinamo i Rijeka, koji su u polufinalima izbacili Slaven Belupo, odnosno Istru 1961.

Zagrebački Dinamo donio je iz Koprivnice prednost od 2:0 te je plasman u finale potvrdio slavljem 2:1 na Maksimiru.

Dinamo je poveo u 26. minuti preko Čopa, a Slaven Belupo poravnao je početkom nastavka, kada je precizan bio Rak. Pobjedu je Zagrepčanima osigurao mladi Brodić, sedam minuta prije kraja utakmice.

Rijeka je također ubilježila dvije polufinalne pobjede. Nakon što je na svom terenu svladala Istru 1961 rezultatom 2:1, u Puli je slavila rezultatom 1:0.

Jedini je pogodak postigao napadač Krstanović, u 68. minuti dvoboja.

Prva finalna utakmica bit će odigrana 7. svibnja, a uzvrat je na rasporedu tjedan dana kasnije, 14. svibnja. Domaćin prve utakmice bit će određen ždrijebom.