Preokret u Harkivu

Golovi Eduarda i Srne u velikoj pobjedi Šahtara

31.03.2014.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Eduardo Alves da Silva, igrači Šahtara, dali su vrlo veliki doprinos teško izborenom slavlju protiv Metalista iz Harkiva.

Šahtar iz Donecka gostovao je u 20. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva kod Metalista iz Harkiva te uz veliki preokret osvojio sva tri boda.

Domaćini su, naime, autogolom Kučera i pogotkom Marlosa s bijele točke poveli 2:0. Douglas Costa je u 36. minuti smanjio prednost Metalista, da bi hrvatski napadač Eduardo Alves da Silva samo dvije minute poslije poravnao rezultat na 2:2. Pogodio je u padu, glavom, na drugoj vratnici nakon Costina ubačaja.

Šahtaru nije trebalo dugo da preuzme vodstvo. Na isteku prvog poluvremena, u sudačkoj nadoknadi, za 3:2 zabio je kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije, Darijo Srna, izvrsnim udarcem izvan kaznenog prostora.

Konačnih 4:2 za Šahtar postavio je Luiz Adriano u 74. minuti.

Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, a Eduarda je u 74. minuti zamijenio Bernard.

Prvoplasirani Šahtar na tablici ima tri boda prednosti ispred Dnipra, koji ima utakmicu manje.