Tri gola, jedna asistencija

Ivan Perišić i Ivica Olić junaci pobjede Wolfsburga

12.04.2014.

Ivan Perišić bio je dvostruki strijelac, a Ivica Olić strijelac i asistent u važnom slavlju Wolfsburga protiv Nürnberga.

U 30. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je uvjerljivo svladao Nürnberg 4:1, a glavni su junaci domaće pobjede bili hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Ivica Olić.

Nürnberg je, doduše, poveo u osmoj minuti preko Feulnera, ali u 19. minuti Olić je utrčao na proigravanje De Bruynea i poravnao rezultat. Bio mu je to 12. ovosezonski ligaški gol.

Samo tri minute poslije ponovno je De Bruyne asistent, ovoga puta za Perišića, koji s desetak metara smireno i precizno matira gostujućeg vratara.

Na 3:1 povisio je Malanda u 69. minuti, da bi konačnih 4:1 postavio opet Perišić, u 82. minuti. Dodao mu je Olić, prizemnu loptu na drugu vratnicu, a Perišić je tako došao do brojke od šest golova u Bundesligi.

Wolfsburg je ovom pobjedom, barem privremeno, zauzeo četvrto mjesto na bundesligaškoj tablici.