Precizan i Bartulović

Kalinić ušao s klupe, zabio s 11 metara

27.04.2014.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić bio je jedini strijelac Dnipra u porazu od Metalista iz Harkiva.

Dnipro iz Dnipropetrovska gostovao je u nedjelju kod Metalista iz Harkiva te propustio priliku izjednačiti se sa Šahtarom iz Donecka na vrhu poretka ukrajinske lige.

Metalist je, naime, pobijedio rezultatom 2:1, a poveo je preko Gomeza u 36. minuti. Izjednačio je Nikola Kalinić, pogotkom iz kaznenog udarca u 81. minuti, da bi pobjedu domaćinu osigurao Blanco nekoliko minuta prije isteka vremena.

Kalinić je u igru ušao u 75. minuti, umjesto Ivana Strinića, koji je igrao od početka i zaradio žuti karton. Kaliniću je to bio šesti ovosezonski prvenstveni gol.

Strijelac je bio i Mladen Bartulović. Njegov Karpaty iz Lviva i Metalurg iz Zaporožja remizirali su 2:2, a hrvatski je nogometaš postigao prvi pogodak na utakmici.

Na tablici vodi Šahtar s 56 bodova, Dnipro ima 53, a slijede Metalist iz Harkiva s 47 i utakmicom manje, odnosno Dynamo iz Kijeva s 47 bodova i utakmicom više.