Mandžukićev Bayern bez obrane naslova

Luka Modrić s Realom u finalu Lige prvaka

30.04.2014.

Hrvatska će i ove sezone imati svog nogometaša u finalu Lige prvaka. Luka Modrić je s Real Madridom izbacio aktualnog prvaka Europe, Mandžukićev Bayern iz Münchena.

Nakon pobjede 1:0 na svom terenu, Real Madrid svladao je branitelja naslova i u uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka. Na Allianz Areni španjolski je klub slavio s visokih 4:0.

U 16. minuti udarac iz kuta izveo je hrvatski reprezentativac Luka Modrić, a Ramos glavom pogađa Neuerovu mrežu. Samo četiri minute kasnije Ramos postiže i svoj drugi pogodak.

Na 3:0 povisio je Ronaldo u 34. minuti, a konačni je rezultat postavio također Ronaldo, u samoj završnici susreta izravno iz slobodnog udarca.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za Real Madrid, dok je Mario Mandžukić - koji je prošle godine nastupio i zabio u finalu Lige prvaka - zaigrao u prvoj postavi Bayerna, ali je na poluvremenu ostao u svlačionici. Zamijenio ga je Martinez.

U finalu će Real Madrid igrati protiv boljeg iz dvoboja Chelseaja i Atletico Madrida.