The Panda Cup

Hrvatska U-19 u Kini poražena od Brazila

05.06.2014.

Hrvatska U-19 otvorila je svoj nastup na turniru u Kini, u gradu Chengduu, porazom od vršnjaka iz Brazila.

Nacionalna selekcija do 19 godina starosti od 4. do 8. lipnja sudjeluje na Panda Cupu u Kini, a vodi je izbornik reprezentacije U-21 Nenad Gračan, kako bi pripremao igrače za sljedeći kvalifikacijski ciklus.

Hrvatska je u zadnji čas ostala bez Gomelta, Filipovića i Deanovića te nastupa sa samo 15 igrača.

Prvu je utakmicu odigrala protiv Brazila na stadionu Shuangliu Sports, koji je slavio 4:1. Leonardo je doveo Brazilce u vodstvo već u trećoj minuti, a za Hrvatsku je izjednačio Mance u 53. minuti.

Drugi gol za Brazil postigao je Gerson, a posao su dovršili Ewandro te još jednom Gerson.

U drugoj utakmici prvog kola Kina je pobijedila Novi Zeland 1:0. Hrvatska u petak igra protiv domaćina Kine, dok je u trećem kolu čekaju Novozelanđani.

U-19: Brazil - Hrvatska 4:1

Hrvatska: Livaković, Kobi Darrick, Ćaleta Car, Krešić, Lučić, Grabovac, Bašić, Klapan, Dodlek, Faletar, Mance. (Još su igrali: Bajić, Mandić i Šimunac.)