Pobjeda protiv Splita u finalu

Juniori Hajduka osvojili Hrvatski kup

05.06.2014.

U finalnoj utakmici Hrvatskog kupa za juniore Hajduk je pobijedio Split 2:0 te odnio trofej u svoje vitrine.

HAJDUK - SPLIT 2:0
Finale Hrvatskog kupa za juniore.
Stadion Hrvatskih vitezova, Dugopolje.

Hajduk: Grbić, Bašić, Žile, Šimić, Prce, Hairlahović, Maloku, Vlašić, Prskalo, Balić, Mastelić. (Još su igrali: Baturina, Bosančić, Kovačević, Luetić, Deanović).

Split: Kukić, Glavaš, Šarić, Baran, Runje, Galić, Pervan, Jukić, Šalinović, Kelez, Roglić. (Još su igrali: Živaljić, Petković, Grubišić, Mikulić, Maglica).

Dugopolje je ugostilo finale juniorskog Kupa, a sastali su se gradski rivali Hajduk i Split, pri čemu je pobjeda pripala mladićima s Poljuda.

U devetoj minuti utakmice Vlašić je ubacio iz kuta, a Prce glavom zatresao mrežu za vodstvo Hajduka.

Na 2:0 povisio je Maloku, lijepim udarcem s dvadesetak metara, s desne strane. Hajduk je mogao i do uvjerljivije pobjede, no u 76. minuti Hairlahović je propustio realizirati kazneni udarac - vratar Splita odlično je obranio njegov pokušaj.