Treće pretkolo Europske lige

Pobjede Rijeke i Splita, poraz Hajduka

31.07.2014.

Tri su hrvatska kluba nastupila u prvim utakmicama trećeg pretkola Europske lige, ubilježivši pritom dvije pobjede i jedan poraz.

Nakon Dinamovog uspješnog nastupa u Danskoj u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka, u četvrtak su na teren istrčali hrvatski klubovi u trećem pretkolu Europske lige.

Hajduk je gostovao u Kazahstanu kod Šahtera, a domaćini su slavili 4:2, unatoč dobroj ofenzivnoj igri momčadi Igora Tudora.

Propuste obrane Hajduka kažnjavali su Topcagić, Finočenko, Džidić i Žangljišbaj, dok su dva vrijedna pogotka u gostima postigli Gotal u 19. te Caktaš iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Rijeka je na Farskim Otocima uvjerljivo svladala Vikingur 5:1, uz dva gola Kvržića i Kramarića te jedan Leškovića, dok je jedini strijelac za domaćine bio Hansson.

Uspješan je bio i Split, koji je na Parku mladeži uspio nadjačati ukrajinski Černomorec rezultatom 2:0. U prvom je poluvremenu precizan bio Rog, a početkom nastavka pobjedu je potvrdio Belle.

Uzvratne su utakmice na rasporedu za tjedan dana, 7. kolovoza.