Prva utakmica Superkupa

Remi Modrićevog Reala i Mandžukićevog Atletica

20.08.2014.

Gradski rivali Real i Atletico Madrid odigrali su prvu utakmicu španjolskog Superkupa, s dvojicom Hrvata u udarnim postavama.

Aktualni prvak Španjolske Atletico Madrid te pobjednik Kupa kralja Real Madrid bore se za titulu Superkupa, a u utorak navečer odigran je prvi dvoboj na stadionu Santiago Bernabeu.

Susret je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1, a pogodaka nije bilo sve do 79. minute, kada je James Rodriguez postigao svoj prvi službeni gol za Kraljevski klub. No, Raul Garcia poravnao je u samoj završnici, u 88. minuti, nakon udarca iz kuta.

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mario Mandžukić bili su dio prvih jedanaestorica svojih momčadi.

Modrić je za Real Madrid odigrao 78 minuta, a zamijenio ga je Angel di Maria. Odmah potom iz igre je izašao i novi napadač Atletico Madrida, Mario Mandžukić, umjesto kojega je na teren ušao Cristian Rodriguez.

Uzvrat je na rasporedu već u petak, na stadionu Vicente Calderon, s početkom u 22:30.