Sjajne Maltašić i Kristić

Nova pobjeda mladih Hrvatica

28.08.2014.

U drugom prijateljskom ogledu protiv selekcije Slovenije, hrvatska U-19 reprezentacija slavila je s 4:2.

Nakon trijumfa u Krškom od 1:0, hrvatska U-19 selekcija i u uzvratnom je ogledu svladala odgovarajuću reprezentaciju Slovenije.

Mlade Hrvatice su u Sv. Martinu na Muri dva puta bile u zaostatku, no Maltašić i Kristić vraćale su utakmicu u egal. Posao je gošćama otežala Smuković koja je u 29. minuti dobila izravan crveni karton zbog prekršaja u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, a Hrvatska je to znala iskoristiti.

U 64. minuti sjajna Ivana Maltašić zabija svoj drugi pogodak za prvo vodstvo Hrvatske, a pobjedu domaće selekcije zapečatila je novim pogotkom Ivana Kristić u 90. minuti utakmice.

Hrvatska - Slovenija 4:2
Maltašić 2, Kristić 2/Ketiš, Ivanuša

Hrvatska: Malak, Devčić, Dokuzović, Kristić, Šegota, Zrno, Škvarić, Sudan, Maltašić, Stanić, Dujmović (još su igrale: Kešina, Mehmedović, Dulčić, Murić, Ambruš, Radmanović).

Izbornik: Robert Krznarić