Golijada u Leverkusenu

Tin Jedvaj strijelac i asistent protiv Werdera

13.09.2014.

U prvenstvenom dvoboju Bayera iz Leverkusena s Werderom iz Bremena, Tin Jedvaj ponovno je odigrao jednu od najvažnijih uloga.

U drugom bundesligaškom kolu, Tin Jedvaj postigao je gol i autogol protiv berlinske Herthe, da bi ovoga petka, u trećem kolu, protiv Werdera iz Bremena ubilježio gol i asistenciju.

Bayer iz Leverkusena poveo je upravo preko Jedvaja u 17. minuti, koji je snažnim udarcem poslao loptu pod prečku. Izjednačio je Bartels, a vodstvo Werderu donio je Di Santo nakon sat vremena igre.

Ubrzo je poravnao Calhanoglu, a u 73. minuti Jedvaj s desne strane dodaje Sonu, koji se oslobađa gostujućeg braniča i trese mrežu za novo vodstvo Bayera, 3:2.

Ipak, Prödl je pet minuta prije kraja zabio za konačnih 3:3 te je svakome pripao po bod.

Tin Jedvaj odradio je svih 90 minuta za Apotekare, a ujedno je i postigao 2000. bundesligaški pogodak Bayera u povijesti. Dario Krešić ostao je na klupi za pričuve.