Kvalifikacije za EP

Minimalni poraz Hrvatske U-19 od Islanda

15.09.2014.

U drugom kolu kvalifikacijskog turnira u Litvi hrvatske su nogometašice do 19 godina poražene od Islanđanki.

Nakon poraza 7:0 u prvom kolu od Španjolske, izabranice Roberta Krznarića morale su stisnuti ruku i reprezentativkama Islanda.

Doživjele su minimalan poraz, a jedini je pogodak na susretu postigla Ingibjörg Sigurdardóttir, nakon kornera, već u petoj minuti utakmice.

U 32. minuti isključena je Gudrun Sigurdardóttir zbog prekršaja na Mateji Bošnjak, no Hrvatice unatoč borbenom, srčanom nastupu nisu uspjele iskoristiti inicijativu i nekoliko udaraca u okvir islandskog gola te doći do izjednačenja.

Hrvatska U-19 nastupila je u sastavu Maljak, Devčić, Dokuzović, Kristić, Zrno, Parlov, Bošnjak, Stanić, Maltašić, Sudan i Škvarić, a još su igrale Dujmović, Tunić i Šegota.

U drugoj utakmici drugog kola Španjolska je vrlo uvjerljivo nadjačala domaće Litavke, rezultatom 14:0.

Hrvatska je tako ostala bez plasmana u sljedeći krug natjecanja, a u posljednjem, trećem kolu, igrat će u četvrtak protiv Litve, za treće mjesto u skupini.