Poraz u Poreču

Šveđanke nadjačale Hrvatsku U-17 na početku kvalifikacija

09.10.2014.

U prvom kolu kvalifikacijskog turnira za plasman za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-17 poražena je u Poreču od Švedske.

U-17: ŠVEDSKA - HRVATSKA 5:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina 6

Hrvatska: Gorički, Bučić, Stipić (od 73' Resanović), Tomić, Pezelj, Kunštek, Kompes (od 59' Govorko), Mihić, Schafer-Hansen, Pepić (od 41' Kovač), Palinić. Izbornik: I. Milković.

Hrvatska je od 9. do 14. listopada domaćin Skupine 6 prvog kvalifikacijskog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo 2015. godine na Islandu, za nogometašice do 17 godina starosti.

Izabranice Ivice Milkovića svoj su nastup otvorile utakmicom protiv Švedske, u kojoj je Švedska slavila rezultatom 5:1.

Rulander je dovela Šveđanke u vodstvo u 13. minuti, da bi samo pet minuta poslije Tomić poravnala iz kaznenog udarca. Međutim, s četiri gola u drugom poluvremenu Švedska je osigurala sva tri boda, a u listu strijelaca upisale su se Larsson, Finndell, Fileković i Strömblad.

U drugom kolu Hrvatska U-17 igra protiv Škotske, a susret je na rasporedu također u Poreču, u subotu 11. listopada, s početkom u 15 sati.