Mandžukić strijelac, Rakitić asistent

02.08.2013.

Pogoci Marija Mandžukića i asistencije Ivana Rakitića potvrđuju odličnu klupsku formu hrvatskih reprezentativaca.

Pep Guardiola uporno ostavlja Marija Mandžukića na klupi, a hrvatski napadač jednako uporno postiže pogotke i donosi Bayernu pobjede u prijateljskim utakmicama.

U finalu Audi kupa protiv Manchester Cityja, Mandžukić je u igru ušao u 57. minuti, a nakon što je pomogao Bayernu izboriti jedanaesterac za izjednačenje, u 73. minuti je na asistenciju Thomasa Müllera glavom postigao pobjednički pogodak za Bavarce. Odlični Mandžukić do kraja je zatresao i okvir gola te je pogocima Barceloni, Sao Paulu i Manchester Cityju poslao jasnu poruku novom treneru.

Sevilla je u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige svladala Mladost iz Podgorice s 3:0, a izvrstan je bio novi kapetan Seville i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

"Raketa" je u 19. minuti sjajnom dugom loptom uposlio Carlosa Baccu za 1:0, a nakon što je Diego Perotti s bijele točke udvostručio vodstvo Španjolaca, konačnih 3:0 postavio je Daniel Carrico na novu asistenciju Rakitića.

Real Madrid je u prijateljskom ogledu s 3:1 svladao LA Galaxy, a Luka Modrić započeo je susret i igrao dobro do 72. minute. Golove za Real postigli su Di Maria i Benzema (2), dok je za Galaxy utješni pogodak postigao Jose Villarreal.