Strijelac Rakitić odličan u pobjedi Seville

23.08.2013.

Među hrvatskim igračima u 4. pretkolu Europske lige odličnom se partijom istaknuo Ivan Rakitić.

Dok je Rijeka u fantastičnoj atmosferi na Kantridi priredila jedno od najvećih iznenađenja večeri u 4. pretkolu Europske lige pobijedivši Stuttgart s 2:1 (pogoci Benka i Kvržića), hrvatski nogometaši sudjelovali su i u nizu drugih susreta.

Istaknuo se Ivan Rakitić koji je pogotkom iz slobodnog udarca vratio Sevillu na pravu stazu protiv Slaska koji je poveo pogotkom Paixaoa. Nakon pogotka Rakitića Sevilla je pronašla svoju igru te je u nastavku došla do uvjerljivih 4:1, uz odličnu igru hrvatskog reprezentativca i kapetana momčadi.

Nakon utakmice, Rakitić je priznao da mu odgovara nova pozicija u Sevillinoj kompoziciji:

"Sa svakom utakmicom sam sve bolji, igrao sam na ovoj poziciji dugo vremena u Schalkeu. Odgovara mi, ali i mnogo toga ovisi o momčadi. Igramo li dobro i protok lopte je dobar i meni je lakše."

Od hrvatskih reprezentativaca, u akciji su bili Ognjen Vukojević i Domagoj Vida koji su odradili po 90 minuta u gostujućoj pobjedi Dynama protiv Aktobea.