Remi Hrvatske sa Srbijom

06.09.2013.

Utakmica na Marakani završila je bez pobjednika. Mandžukić i Mitrović pogodili su za konačnih 1:1.

SRBIJA - HRVATSKA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2014., 6. rujna 2013.
Stadion Marakana, Beograd, Srbija.

Sudac: Felix Brych (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Mandžukić (53'), 1:1 - Mitrović (66')

Žuti kartoni: Mitrović (32'), Tošić (38'), Eduardo (42'), Fejsa (45'), Vukojević (64'), Matić (68'), Srna (85')

Crveni kartoni: Matić (75'), Šimunić (80')

Srbija: Stojković, Kolarov, Nastasić, Subotić, Ivanović, Fejsa (od 79' Petrović), Matić, Marković, Đuričić (od 56' Tadić), Tošić (od 56' Sulejmani), Mitrović. Izbornik: Siniša Mihajlović.

Hrvatska: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Šimunić, Lovren, Vukojević, Modrić, Rakitić (od 77' Jelavić), Olić (od 57' Perišić), Mandžukić, Eduardo (od 63' Kovačić). Izbornik: Igor Štimac.

U osmom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu Hrvatska je gostovala u Beogradu i osvojila jedan bod. Sa Srbijom je odigrala 1:1.

Prvo je poluvrijeme proteklo u boljoj igri Srbije, a već u šestoj minuti Mitrović je nakon udarca iz kuta pogodio vratnicu. Pletikosa je potom zaustavio pokušaj Tošića, a još je i Nastasić stigao zaprijetiti glavom.

Do prednosti su ipak stigli izabranici Igora Štimca, u 53. minuti, kada je kapetan Srna proigrao Mandžukića, a Bayernov napadač mirno je matirao Stojkovića.

Srbija je poravnala 13 minuta poslije. Nakon ubačaja Sulejmanija, Mitrović najviše skače i glavom trese mrežu.

Obje su reprezentacije kraj dočekale s desetoricom igrača na terenu. Matić je u 75. minuti dobio drugi žuti karton, a Šimunić je deset minuta prije isteka vremena zbog prekršaja dobio izravni crveni karton.