Dva pogotka Nikole Kalinića za Dnipro

22.09.2013.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić ugradio je dva gola u pobjedu svog Dnipra iz Dnipropetrovska na gostovanju u Zaporožju.

U 10. kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva Dnipro iz Dnipropetrovska gostovao je kod Metalurga iz Zaporožja i pobijedio 3:2.

Nakon samo 12 sekundi igre Šturko je doveo domaćina u vodstvo, a potom je na scenu stupio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

U devetoj minuti vrlo je atraktivnim udarcem, uz pomoć Metalurgovog vratara Hrdličke, poravnao na 1:1, da bi u 33. minuti glavom donio preokret.

Prije odlaska na odmor poravnao je Sahnevič, a poslije promašenog kaznenog udarca domaćina, pobjedu je Dnipru osigurao Zozulja, 15 minuta prije kraja susreta. Kalinić je zamijenjen sredinom drugog poluvremena, a Ivan Strinić odradio je svih 90 minuta.

Dnipro na tablici drži drugu poziciju, s tri boda manje od vodećeg Metalista iz Harkiva.