Lijepa dobrodošlica i odlična utakmica

Remi Hrvatske u prvom ogledu u Japanu

18.12.2014.

Hrvatska reprezentacija u futsalu odlično je primljena u Japanu, a u prvoj je prijateljskoj utakmici s domaćinima odigrala 1:1.

U pravom spektaklu u Tokiju, pred punom dvoranom kapaciteta 2000 gledatelja, srčana Hrvatska i azijski prvak Japan - devetoplasirana reprezentacija svijeta - već su u prvom poluvremenu pružili odličnu igru uz dosta šansi za pogodak, no ostalo je 0:0.

Početkom drugog poluvremena, Hrvatska je preko Grcića imala dvije stopostotne prigodne, no nije ih iskoristila, te je uskoro kažnjena preciznim japanskim udarcem iz daljine. Strijelac je bio Sato. Međutim, u posljednje je četiri minute Stankovićeva momčad krenula po izjednačenje s vratarem-igračem.

U 39. minuti hrvatska je nastojanja u konačnih 1:1 pretvorio Kristijan Grbeša.

Veliku priliku za pobjedu Hrvatska promašila u posljednjoj minuti, promašivši prazan gol s centra igrališta.

Hrvatska joj je reprezentaciji pripremljena dobrodošlica na najvišoj razini, a igrači su vrlo traženi za fotografiranje i autograme. Drugu prijateljsku utakmicu s Japanom odigrat će 20. prosinca u Hyogu.