Dva gola kapetanice Bučić

Uvjerljiva pobjeda Hrvatica protiv BiH

08.03.2015.

Poslije uvodnog poraza od Slovenije, mlade Hrvatice uvjerljivo su svladale svoje vršnjakinje iz Bosne i Hercegovine.

U-16: BiH - HRVATSKA 1:4 (0:3)
Uefin razvojni turnir, Zagreb.

Strijelci: 0:1 - Bučić (25'), 0:2 - Spajić (28'), 0:3 - Bučić (40'), 0:4 - Klarić (71'), 1:4 - Medić (78')

Hrvatska: Hanaček, Bučić, Babić, Spajić, Pavičić, Klarić, Mujić, Taritaš, Jakovac, Hrnjkaš, Lučić. (Još su igrale: Kopić, Bartolović, Terzić, Resanović, Stvorić, Slavica, Mudrinić i Krtalić). Izbornik: D. Cvetković.

U svom drugom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Zagrebu, Hrvatska U-16 uvjerljivo je pobijedila odgovarajuću bosanskohercegovačku selekciju.

Kao i u subotu protiv Slovenije, izabranice Davora Cvetkovića dobro su počele i povele golovima Bučić i Spajić u 25. i 28. minuti.

No, na isteku prvog poluvremena Bučić je svojim drugim pogotkom povisila hrvatsku prednost na 3:0.

U drugom je poluvremenu protivničku mrežu zatresla i Klarić, da bi poraz Bosne i Hercegovine u samoj završnici ublažila Medić.

Slovenija U-16 upisala je i drugu pobjedu na turniru, ovoga puta protiv Srbije 4:0. U završnom kolu, u utorak, Hrvatska će na umjetnom terenu na Maksimiru igrati protiv Srbije (12:30), a Slovenija protiv BiH (10:00).