Hrvatska dva puta pobijedila Irsku

28.02.2013.

Mlada reprezentacija Hrvatske do 17 godina u samo tri dana dva puta pobijedila Irsku

Mladi reprezentativci Hrvatske do 17 godina, izbornika Ivana Gudelja, u samo tri dana dva puta pobijedili svoje vršnjake iz Irske. U prvoj utakmici odigranoj u Poreču, Hrvatska mlada selekcija je pobjedila Irsku sa 2:1 (0:0), golovima Ante Roguljića u 48. i 58. minuti. Današnja provjera protiv istog protivnika u Umagu je završila uvjerljivom pobjedom 3:0 (2:0), golove u prvom poluvremenu za Hrvatsku su postigli Marko Dabro (8') i Karlo Lulić (19'), dok je sudbinu ircima zapečatio Fran Brodić zabivši gol iz penala u 58. minuti.

Slijedeće okupljanje mladih reprezentativaca je 16.3. u Splitu povodom Uefinog elitnog kola (20.- 26.3.) U kvalifikacijskoj skupini uz Hrvatsku još su tu Španjolska, Francuska i Belgija a samo pobjednik Elitnog kola odlazi na Europsko prvenstvo ove godine među 8 najboljih europskih reprezentacija.