Pobjeda U-18 selekcije u Blatu

24.04.2013.

Hrvatska reprezentacija do 18 godina pobijedila je danas u prijateljskom susretu BŠK Zmaj uz vrlo dobru igru.

Selekcija do 18 godina pod vodstvom Dinka Jeličića provela je tri dana na mini-pripremama na Korčuli, a taj kratki ciklus je zaključen prijateljskim ogledom protiv BŠK Zmaja.

U vrlo lijepoj atmosferi pred oko 1000 gledatelja na stadionu u Blatu, Hrvatska je slavila s 3:1.

Hrvatska je povela krasnim pogotkom Tonćija Mujana u 29. minuti, a predivnim udarcem rezultat u egal vraća Antonio Lipotić u 40. minuti.

Na odmor se ipak odlazi s prednošću Hrvatske nakon što je Tomislav Gomelt lijepo pogodio iz slobodnog udarca.

Konačnih 3:1 postavio je u samoj završnici susreta Filip Dangubić nakon solo-prodora u 86. minuti. Tako je završena inače vrlo korektna utakmica, bez kartona, u kojoj je hrvatska U-18 selekcija ostavila dobar dojam.

Hrvatska U-18 reprezentacija: Ivica Ivušić, Alen Deanović, Roberto Viduka, Jakov Biljan, Luka Capan, Rikardo Bagadur, Sven Dodlek, Tomislav Gomelt, Nikola Mandić, Filip Krovinović, Tonći Mujan (još su igrali: Fabjan Tomić, Andrej Šimunec, Anđelo Paleka, Luka Lučić, Karlo Bartolec, Tino Ištvanić, Mihovil Jeronim Klapan, Marko Marcijuš, Filip Filipović, Frane Čirjak, Filip Dangubić)

Strijelci: 1:0 Mujan (29.), 1:1 Lipotić (40.), 2:1 Gomelt (43.), 3:1 Dangubić (86.)