Babić i Blečić za 2:0

Pobjednički start mladih Hrvata na EP-u

06.05.2015.

Izabranici Darija Bašića odigrali su svoju prvu utakmicu na Europskom prvenstvu U-17, protiv domaćina Bugarske, i osvojili prve bodove.

U-17: BUGARSKA - HRVATSKA 0:2 (0:1)
Europsko prvenstvo, Skupina A, 1. kolo.
Stara Zagora, Bugarska.

Sudac: P. Raczkowski (Poljska)

Strijelci: 0:1 - Babić (24'), 0:2 - Blečić (80+3')

Žuti kartoni: Đurasek (30'), Sosa (64'), Moro (77'), Halilović (79')

Bugarska: Naumov, Savov, Slavov, Stamatov, Hristov, Golovodov, Dimitrov (od 69 Kovačev), Stefanov, Čandarov (od 47' Janev), Rusev, Jordanov (od 68' Joskov). Izbornik: A. Dimitrov.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Erlić, Kalaica, Soldo, Gjira (od 80' Blečić), Brekalo, Đurasek (od 73' Halilović), Moro, Majić, Babić (od 60' Lovren). Izbornik. D. Bašić.

Hrvatska U-17 pobijedila je Bugarsku 2:0 i zauzela prvo mjesto u Skupini A na Europskom prvenstvu nakon prvog kola.

Čvrstom i kvalitetnom predstavom Hrvatska se vodstva domogla u 24. minuti, kada je Babić pogodio na asistenciju Sose.

Tih je 1:0 na semaforu stajalo sve do treće minute sudačke nadoknade, kada je Blečić pogodio na asistenciju Brekala za konačnih 2:0. Blečić je u igru ušao samo tri minute ranije.

Bašićevi su nogometaši znatno češće prijetili svom suparniku, a dva najopasnija udarca Bugara u drugom poluvremenu zaustavio je Šemper.

U drugoj utakmici Skupine A, Austrija i Španjolska odigrale su bez pobjednika, 1:1. U drugom kolu Hrvatska igra protiv Austrije, 9. svibnja u 12 sati u Sozopolu.