Svladana i Austrija

Hrvatska U-17 osigurala četvrtfinale EP-a!

09.05.2015.

Hrvatska reprezentacija do 17 godina starosti drugom je pobjedom na Europskom prvenstvu osigurala prolaz u drugi krug.

U-17: HRVATSKA - AUSTRIJA 1:0 (0:0)
Europsko prvenstvo, Skupina A, 2. kolo.
Sozopol, Bugarska.

Sudac: D. Muntean (Moldova)

Strijelci: 1:0 - Lovren (52')

Žuti kartoni: Filip (49'), Lovrić (55'), Hautzinger (79')

Hrvatska: Šemper, Hudećek, Sosa, Erlić (od 34' Gjira), Kalaica, Soldo, Brekalo, Đurasek, Moro, Lovren (od 66' Babić), Majić (od 80+1' Blečić). Izbornik: D. Bašić.

Austrija: Ehmann, Sahanek (od 75' Danso), Heilmann, Prirsch, Ramadani (od 68' Oppong), Omerović, Wöber, Lovrić, Jakupović (od 63' Hautzinger), Filip, Schmidt. Izbornik: M. Zsak.

Hrvatska U-17 u drugom je kolu Europskog prvenstva svladala Austriju 1:0, nakon što je u prvom kolu svladala Bugarsku 2:0.

Schmidt je prvi zaprijetio hrvatskom vrataru Šemperu već u osmoj minuti, a od 34. minute Hrvatska je igrala s Gjirom umjesto ozlijeđenog Erlića. Vratari Ehmann i Šemper istaknuli su se dobrim obranama pri kraju prvog dijela, kada su pucali Soldo i Filip.

Ključni se trenutak utakmice dogodio u 52. minuti utakmice. Pet minuta nakon što je jednu prigodu propustio, Lovren je u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon akcije Brekala i Đuraseka.

Mladi su Hrvati tih 1:0 potom sačuvali do kraja utakmice i prvi na Europskom prvenstvu osigurali svoje mjesto u četvrtfinalu, što znači i borbu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Španjolske, u utorak 12. svibnja.