Dva gola Pjace u preokretu

Dinamo novom pobjedom u trećem pretkolu LP

20.07.2016.

Hrvatski prvak Dinamo plasirao se u treće pretkolo Lige prvaka novom pobjedom nad makedonskim Vardarom.

Nakon pobjede 2:1 u prvoj utakmici u Makedoniji, hrvatski prvak Dinamo na Maksimiru je protiv Vardara odigrao uzvrat drugog pretkola Lige prvaka.

Vardar je poveo u 39. minuti, pogotkom Velkoskog iz daljine, a poravnao je Pjaca - kojemu je to bila posljednja utakmica u dresu Modrih - iz kaznenog udarca u 55. minuti.

No, makedonski je prvak stigao do novog pogotka u 62. minuti, kada je Schildenfeld skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi Pjaca poravnao i na 2:2, još jednom s bijele točke, u 70. minuti.

Desetak minuta prije kraja Pjaca se prometnuo i u asistenta, a pogodak za konačnih 3:2 postigao je Machado udarcem s ruba kaznenog prostora.

Schildenfeld i Antolić odigrali su cijelu utakmicu, Rog je igrao do 81. minute, a Pjacu je u 85. minuti zamijenio povratnik nakon ozljede, Pivarić.

U trećem pretkolu zagrebački će Dinamo igrati protiv imenjaka iz Tbilisija, prvaka Gruzije, koji je u drugom pretkolu bio bolji od Alaškerta. Prva je utakmica na rasporedu već idućeg tjedna na Maksimiru.